View Single Post
  #15306 (permalink)  
Vechi 03 mar 2015, 10:51:45
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Da, fetelor, incerc sa ma detasez!
Buna dimineata!
Azi fac 11 saptamani de burtica, mi se pare ca a zburat timpul :-)
Lunea viitoare mergem la control, ne intalnim din nou
Eu sunt tot mai bine. Chiar daca erau rare, dispar si alea doua-trei greturi. Am dimineti si dimineti. Ce ma ingrijoreaza este o durere de mana, persista de cateva saptamani, dimineata, in special,doare tare si sigur nu dorm aiurea cu ea. As fi vrut sa pot face o radiografie cand merg acasa dar stiu ca-s contraindicate. Si... De asemenea, a aparut si o problema intima, destul de comuna, mai ales in randul gravidelor.... E asa naspa, mi-e si jena, pt ca stiu ce tip de boala e. Cea care se trateaza cu Canesten :-D Dar cica e normal sa apara acum.. Nu stiu. Inca nu am simptomatologia completa, dar nici comod nu e :-D

Mai am trei saptamani si ajung la casa mea!!!!!
Pupici! O zi buna!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
niculina04 (03 mar 2015), rainbow (03 mar 2015), rozica1965 (04 mar 2015), Zoe (03 mar 2015)