View Single Post
  #15331 (permalink)  
Vechi 11 mar 2015, 10:49:57
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata!
Am primit rezultatul analizelor de sange. Este bine totul, bebe prezinta un grad foarte scazut de sindrom Down, de fapt, mi-a explicat asistenta, este aproape imposibil sa se nasca cu acest sindrom, insa asa incadreaza cazurile. Iar noi mergem la low risk. Nimeni nu este incadrat la niciun risc pt ca isi iau o marja de eroare si precautie.
Intr-adevar, placenta e posterior low dar m-au linistit spunandu-mi ca nu e cazul de placenta praevia si sigur se va ridica pe masura ce inainteaza sarcina.
Ma bucur mult ca este totul bine! Mergem inainte!

Eu am o mica problema, am mai spus-o dar vad ca persista. Am niste dureri la mana dreapta si, mai nou, la piciorul drept. Un fel de junghiuri, de durere pe os. La mana era doar umarul si clavicula dar acum simt cum coboara acea durere... Ma tem foarte tare de ce ar putea fi....
Duminica ma voi vedea cu asistenta romanca pe care am cunoscut-o la clinica de aici, o voi intreba si pe ea ce parere are despre aceste dureri...

In doua saptamani de azi voi pleca acasa. De-abia se misca timpul asta...
Astazi gatesc, fac paine, spal si, desigur, citesc. Acum voi merge sa iau jd-ul, am fost cam lenesa in dimineata asta.

O zi buna tuturor!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Animis23 (11 mar 2015), elenavulpe (14 mar 2015), niculina04 (11 mar 2015)