View Single Post
  #15335 (permalink)  
Vechi 17 mar 2015, 14:37:28
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Hello!
Implinim 13 saptamani in burtica azi si suntem bine amandoi. Eu... Incep sa am tot mai des "apucaturi" de gravida
Aseara aveam niste crampe groaznice la burta, din cauza balonarii, oribila treaba. Am baut un ceai de ghimbir cu lamaie si s-au mai linistit "apele" Asa ca, merci, Fluturas! :-D
Dorm mai bine, in ultimul timp, in sensul ca dorm aproape toata noaptea, insa tot aproape toata noaptea visez si de obicei...urat. Cica si asta e normal.
Nu stiu daca e normal, pe de alta parte, sa ma trezesc plangand de durere de mana. M-a dat peste cap azinoapte, nimic altceva. Oricum as fi pozititionat-o, durere, durere si iar durere. Cu chiu cu vai m-a lasat sa adorm din nou....
Incepand de maine imi incepe ultima saptamana petrecuta in Anglia, joia viitoare voi dormi in patul meu, in casa mea. De-abia astept, pt ca aici in casa spiritele sunt tot mai incinse, atmosfera chiar e incordata si eu nu mai pot face fata prea mult nepasarii colegilor, cu usi deschise, curent, centrala oprita etc...
In fine... Astea fiind zise, incerc sa fiu vesela, pozitiva si sa ignor tot ce ma deranjeaza.
Va doresc o zi buna!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Laura (17 mar 2015), lidiuta (17 mar 2015)