View Single Post
  #15480 (permalink)  
Vechi 19 aug 2015, 05:44:24
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata!
Ni se promisese ca ieri dimi vom avea apa pt trei ore. Ciuciu.... Apoi, ni s-a promis ca aseara de la 20:30 vom avea apa, pana la 23:30. Am avut. De la 21:30 pana la 22... Dar in jumatatea aia de ora am zbarnait ca albinuta cu iubi pe aici. Am pus masina la spalat, mi-a spalat niste vase care ramasesera nespalate iar eru m-am spalat pe par. Am umplut apoi cadite, lighene, sticle, bidoane, galeti cu minunata apa maro care...abia picura si gata, s-a oprit.... Nu mai suport. Si, colac peste pupaza, s-a sdtricat si fantana de la colt de strada \:d/

Azi am in program facut paine, deja am lasat frigiderul la decongelat, gatity si un pic de yoga. Dupa amiaza, cand vine iub de la munci cred ca mergem sa cautam un cadouas pt baietelul nasilor, maine este ziua lui. Nu pica prea bine pt noi pentru ca va trebui sa umblam la depozitul pentru nastere, dar... Ce sa faci, asta e...
O zi buna tuturor!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
lidiuta (19 aug 2015), Zoe (19 aug 2015)