View Single Post
  #1550 (permalink)  
Vechi 29 sep 2010, 09:08:05
delilah's Avatar
delilah delilah este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 07 iul 2010
Locaţie: romania, Romania
Vârsta: 44
Date: 165cm, 80.5kg
Mesaje: 125
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg

Si eu ma bag la chestia cu tabelul,poate asa ma tin si eu mai serios de dieta ca am probleme mari cu ambitia.Ma apuc dimineata si seara dispare elanul,nu stiu de ce nu reusesc sa ma mobilizez ca sa devin din nou ce am fost,adica o slabuta.Inebunesc cand vad dulapul plin de haine si nu reusesc sa imi indes sunculitele in ele.Visul meu este ca la primavara dupa ce trece si a doua interventie chirurgicala de pe coloana sa reusesc sa ies o alta femeie,sa faca lumea asa.Sunt constienta ca e obligatoriu sa slabesc dar nu reusesc sa ma si tin,si e aiurea rau de tot,dupa ce mananc imi da o stare de:"na...ca nu esti in stare de nimic"si atunci mananc in continuare ,ca de daca tot am stricat regimul.E aiurea ca scriu toate astea dar trebuie sa spun si eu la cineva exact ce simt,adica invinsa de lipsa de ambitie si pofta de viata.Sper ca nu v-am plictisit.
delilah, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2260 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1743 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 452 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]