View Single Post
  #15594 (permalink)  
Vechi 05 iul 2020, 14:22:15
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

E bine, copilul, Lidi, multumesc!
Febra a incetat, inca se mai vad punctisoarele pe amigdala dreapta dar foarte putin. Incepe sa si manance mai binisor, dar cred ca lipsa asta de pofta a mancarii e si de la caldura...
Acum m-am intins putin in pat si eu. De azidimineata la bucatarie. Ciorba de perisoare, paine, salata de cartofi cu ardei copt, castraveti murati si ceapa si o prajitura cu capsuni.
La pranz am mancat un bol de ciorba d eperisoare cu cca 2 linguri de salata si jumatate de felie de paine proaspata. Mai am de facut niste snitele si un piure pt pici, pt cina si ajunge pentru azi. A treia zi fara sport cred ca e azi, sau a patra, nici nu mai stiu. Dar nu mai am niciun chef si energie sa il fac.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
butterfly30 (06 iul 2020), lidiuta (06 iul 2020)