View Single Post
  #15620 (permalink)  
Vechi 19 iul 2020, 12:14:43
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Salutare!
Asa cum ii spuneam Ralucai mai sus, azi m-am cantarit. Ma asteptam sa imi tranteasca cantarul un 84-85 acolo, dupa ultimele doua saptamani de mancat nu neaparat mult, cat prost si fara sport. Dar, spre marea mea surpriza, m-am mentinut. Nu sunt chiar pe ticker, am 82.6. Organismul si cantarul.mi-au mai dat o sansa sa ma repun pe treaba.
Azi a gatit sotul, desi ieri tot el a fost la aragaz. Cred ca s-a simtit bine dupa raceala El a gatit, eu am facut un chec cu cioco si acum oleaca de relaxa. Dupa ora 16 mergem sa ne luam piticul de la tara.
Eu dau semne de raceala, nu mi-ar fi de mirare daca as raci dupa ce sotul a fost deja. Simt gatul in piuneze dar dau cu tantum si scap.
Sa aveti o dupa amiaza frumoasa!
Maine luni, pe metereze din nou!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
lidiuta (19 iul 2020), Rallara (19 iul 2020)