View Single Post
  #15744 (permalink)  
Vechi 20 oct 2020, 11:40:55
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Salutare!
Am venit cu un ceai negru fierbinte pentru toate doritoarele. Si mie imi placea candva, dar parca imi facea foame / cafeaua, nu, si il simteam pe la inima. Dar gustul e minunat.
O zi frumoasa, chiar daca e friguroasa! Sanatate baietelului!
E buuun ceaiul negru! Si daca pui si doua picaturi de lapte in el e si mi yummy!
Multumesc, Lidi! Copilul pare bine, nu mai da semne de raceala, acum cand l-am luat de la gradi. Dar ieri cum l-am vazut infundat, stranutand etc i-am facut un ceai, i-am dat ceva siropel si aseara i-am facut frectie Azi procedam la fel si cred ca e scapat. Cred ca il ajuta mult si uleiul de ficat de cod pe care i-l dau de la inceputul lunii. Nu i-am dat eu pentru imunitate pana acum, dar am zis sa incerc si ar parea ca are efect.
Am ajuns de la gradi, am pus o masina la spalat, luam pranzul si trecem la joaca.
Sport am facut de dimineata, pana la urma,16 minute Fitness Blender si 20 minute Turbo Jam.
Dupa amiaza bucatareala pentru cina si cam atat.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]