View Single Post
  #15834 (permalink)  
Vechi 11 feb 2021, 17:31:58
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna, Lidi!
Sunt bine, multumesc pentru grija.
Se pare ca am un mic cioc acolo dar nu necesita tratament, doar un pic de grija pentru a nu provoca vreun traumatism. Ma ridic si ma asez mai usor decat zilele trecute si masez cu ulei esential in continuare. Nu fac sport inca, am zis sa las sa treaca si saptamana asta si sa il las in repaus, iar de luni sa incep cu ceva, nu stiu cu ce.
Problema stii care e? Ca eu, de regula, daca intru in repaus fizic, imi vine sa intru si pe plan alimentar
Nu stiu daca vi se intampla, dar eu, daca ma tin de sport, mai rar si mai greu cad si in pacat culinar Daca, cumva, fac pauza de sport, nici cu papa nu mai stau bine... E un cerc vicios.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
lidiuta (12 feb 2021)