Subiect: Jurnal violeta
View Single Post
  #159 (permalink)  
Vechi 27 ian 2013, 18:23:11
vio30's Avatar
vio30 vio30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: dieta disociata
Date: 167cm, 82kg
Mesaje: 916
Aprecieri acordate: 50
Am fost apreciat(a) de 64 ori in 37 mesaje
Implicit Re: Jurnal violeta

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Viiiooooriiicicici esti binemai da si tu un semnmie dor de tine
Mercic de vizita NIcu...esti o scumpa,asa cum stiu.......sunt f suparata,am viata grea cu jobul asta,sper ca luna februarie sa-mi aduca o schimbare neaparat,pt ca nu mai rezist!sunt in impas datorita sotului care nu are job,altfel demisionam demult,insasi colegii lei din firma care asista zilnic la discutii ,sedinte,etc se mira cum de mai rezist!adevarul este...ca nu mai rezist !dar am dat inapoi putin la kg....si asta ma bucura.nu am tinut dieta stricta,am mancat doar seara ,si atunci cumpatat,si vad ca organismul nu e chiat incapatanat,a inceput sa elibereze din kg!in timpul zilei un meniu mic,dintr-un iaurt si un ou fiert,ori 2-3 fructe si cam atat,asezonat totul cu 2-3 cafele pe zii!!!intru imediat la tine la jurnarel sa aflu cum o mai duci!pe pup cu drag!!!
vio30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1795 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1278 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 504 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]