View Single Post
  #1596 (permalink)  
Vechi 25 mai 2011, 10:57:01
alyee's Avatar
alyee alyee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Dieta: dieta Dukan
Date: 154cm, 50kg
Mesaje: 9
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 1)

Citat:
Anterior postat de Nemo Vezi mesajul


Buna, Alyee
Conform datelor tale, ai un indice de masa corporala care te incadreaza la normoponderal.
La greutatea de 46 kg din fericire vei fi in aceeasi categorie. Mai jos e deja periculos, intri la subponderal.
Exista o varianta a regimului adaptata la varsta si greutatea ta care nu cuprinde faza de atac, doar croaziera si consolidare.
Eu iti recomand sa cauti cartea dr. Dukan, a aparut si in limba romana, sa vezi exact despre ce e vorba.
Daca ai putea sa ne dai mai multe date despre obiceiurile tale alimentare, poate vom avea o idee mai precisa despre cum putem sa te sfatuim.

Buna..din pacate am obiceiuri alimentare foarte proaste parinti mei sunt plecati in strainatate si stau cu surorile mele care sunt la facultate asta ma face sa manac multe prosti din lipsa de timp acordata gatitului stiti voi fast food si deastea dar acum sper sa invat sa mananc mai sanatos si vreu sa ma mentin la o greutate portivita pentru inaltimea mea.Mersi de sfat promit ca o sa raman dor la 46 de kilograme de slabit si mersi de sfat am sa caut si cartea problema mea cea mai mare este ca nu gasesc tarte de ovaz in cluj am cautat pe unde am stiut.
__________________
Trebuie sa vrei ca sa si poti!
alyee, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1586 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1069 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]