View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 21:17:27
losefat's Avatar
losefat losefat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Ralu draga...nu e bine......iar mai tarziu,nici atat!!!! Gandeste-te bine si ia o hotarare! Timpul trece,nu sta in loc!
Rozica are dreptate!
Viata e scurta si meritam sa o traim frumos!
Trebuie sa constientizam ca nici noi si nici ei nu suntem perfecti, suntem suma calitatillor si defectelor noastre...deci sa fim realisti si sa apreciem omul de langa noi ptr. calitatile sale, iar daca defectele pot fi suportate sa le punem in balanta...sa vedem poate merita sa fim indulgente in unele privinte, poate cele bune trag mai tare la balanta!Sotul meu nu este un barbat perfect, o nu, are destule defecte...insa are calitati atat de mari si de importante ptr. mine ca nici nu ii mai vad defectele!Cand il vad cat de mult isi iubeste fetele, adoratie pur si simplu, cum se joaca si petrece atat timp cu ele...atunci il vad perfect!Cand imi face complimente si se uita cu acea privire speciala, da e perfect...uit ca e dezordonat, ca trebuie sa ii amintesc sa tunda gazonul (de ex.)...ca uita mereu cand ii zic sa iei cate ceva in drum spre casa...etc...Ptr. mine calitatile lui sunt oricum mult mai importante, este un sot bun, un tata perfect, un barbat harnic si priceput la toate...etc. nu il mai laud..daca ar stii ce scriu si-ar lua ''lumea in cap''...
Va pup,
noapte buna!
__________________
Răspuns cu citat