View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 07 dec 2010, 15:34:59
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Machiaj pentru par roscat si ochi caprui inchis

Citat:
Anterior postat de micutza1 Vezi mesajul
Draga mea m-am uitat la pozele tale sa vad ce ti s-ar potrivi conform fetei si ochiilor tai.

Ca si culori - iti recomand culoarea somonului , un bej deschis , sidefat daca vrei un look glamour sau simple culori daca vrei ceva mai natural .
Am vazut in poza de mai sus iar un machiaj care ti s-ar potrivi ... insa nu stiu daca o sa te simti bine cu ceva asa intens.

Ti se potriveste tehnica - coltului - in interiorul pleoapei poti folosi un bej - sau culoarea somonului iar in colt o nuanta de bej inchisa . Daca cauti tehnica aceasta de machiaj o sa o gasesti cu sigurant ape youtube.

Alta varianta mai simpla este cu o aplicare uniforma de nunata bej deschis pe toata pleoapa - si apoi eyeliner - suptire , creion negru inauntrul ochiului - si sters in exterioor pentru intensitate ... apoi peste negrul stins pe partea de jos a ochiului poti aplica si putin culoarea somonului insa sters ....

Pentru blush iti recomand ceva nud ... in nici un caz rozaliu sau rosiatic pentru ca tinuta ta este si asa foarte intensa .

PEntru buze - coloarea buzeliu - un razaliu -bej sters .. si gloss....
Multumesc mult
Am sa le testez intr-o zi sa vad care dintre ele m-ar prinde mai bine.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat