View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 31 ian 2011, 14:40:43
talutchen's Avatar
talutchen talutchen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 29 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Ghana
Vârsta: 46
Dieta: dieta mea personala
Date: 154cm, 66kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cosmetice/Machiaj pe care le folosim

Ceau fetelor,spun si eu ce folosesc.Cel mai important este parul la mine il am foarte lung.Deci schimb sampoanele tot timpul acum am schaoma fara silicon bej si mov, dar cel mai bun care l-am folosit a fost Klorane cu plante este la farmacie de obicei, dupa spalare spray de par pt ca sa-l pieptan Klier pt umezeala si repare, apoi peste loreal rosu si in alte zile oranje.In rest beau ceai de urzica si maninc mult usturoi, din cind in cind masti cu ulei de masline si oua sau bere neagra.Mai maninc din cind in cind apa cu cereale naturale, si iau fier tardiferon forte.Pt, fata folosesc ca fond de ten Manhattan licht beije 30 pt ca am ten uscat.creme doar pt copii cu pantenol, si apidermin daca imi aduce mama din Romania de la plafar atunci imi arata fata cel mai bine.'In rest masti cu usturoi, avocado, mere, kiwi,miere , argila , aur si magnezium, si altele le cumpar la plicuri si folosesc de fiecare data altceva, uleiuri pt fata folosesc ulei de truffel, masline, de nuci, dovleac, imi cumpar extra in sticle cit mai mici si le folosesc si la masajul corporal.Pt. piele folosesc sapunurile lusch naturale, si bilele de pus in vana care se topesc.parfum cel mai mult imi place un parfum pt. barbati issey miyake .La machiaj ma pricep destul de bine si nu trebuie sa-mi cumpar multe chestii ca sa-mi iasa ce vreau, citeva umbre si salutti.In general folosesc tus de pleoape cind ies undeva sau am timp in rest creioane ada negru.rimmel doar cind am timp.fard de pleoape numai albastru inchis sau gri inchis, sub sprincene alb sidefat, si fardul de pleoape il sterg apoi ca sa para pierduta umbra, in obraji dupa ce m-am dat cu fond de ten dau cu o umbra, si apoi ceva gloss si doar creion de contur fara ruj ca se minjeste.si sprincenele le creionez cu un creion bej inchis ca sa iasa in evidenta ochi.In rest nu merg deloc la solar din contra vreau sa par cit mai alba de-aia folosesc o culoare de fond de ten mai deschisa decit e tenul meu la culoare.
talutchen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1698 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1181 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat