View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 06 iul 2011, 12:07:55
my23ro's Avatar
my23ro my23ro este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 01 dec 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 39
Date: 160cm, 60.5kg
Mesaje: 28
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Machiaj, cosmetica, tratamente corporale

Citat:
Anterior postat de alynacrystyna Vezi mesajul

buna Ale!!!
aha..asta nu am stiut-o ..atunci asa o sa fac..pe sambata o sa imi fac urmatoarea

si pe cea din castravete cum ti-o prepari ?

Eu rad un castravete si il amestec cu iaurt. Nu ai nevoie de mai mult de 100 de grame de iaurt, daca vrei sao aplici pe toata fata. Daca o pui doar in zonele in care ai pielea mai uscata atunci amesteci cu mai putin iaurt. Ajuta tenul sensibil si mixt foarte mult.

Lasa masca pe fata in jur de 20 de minute si daca ai timp si chef in timp ce stai cu masca pe fata, pune pe ochi felii de castravete - ajuta la cearcane-. Daca vrei sa fie complet tratamentul stergeti fata cu ceai de musetel caldut la urma.

Pe buze te poti unge cu miere. Le catifeleaza. Eu folosesc pentru buze crema de galbenele in fiecare seara.

Evita sa te machiezi 2-3 ore dupa ce iti aplici masca. Las-o sa isi faca efectul.

Si cred ca deja stii ca inainte de masca trebuie sa te demachiezi si sa iti tonifiezi fata .
my23ro, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
my23ro, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1579 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1062 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]