View Single Post
  #160 (permalink)  
Vechi 03 feb 2010, 07:42:19
Alecsa's Avatar
Alecsa Alecsa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: personalizata
Date: 160cm, 50kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Elena bafta, nu e vorba de un numar de kg foarte mare, vei reusi, eu am slabit 6 kg intr-un an, dar nici ca se mai pun vreodata.cat despre sport...danseaza prin casa, cauta pe youtube zumba, si nu mai ai nevoie de sala plus ca e si mai placut.si inca un sfat daca imi permiti...cred ca ar fi mai bine sa mananci omleta fara paine, eu asa o mananc, de ce nu merge fara? eu mananc paine doar la tocane, o feliuta, din cauza sosului, omleta are si ea destule calorii..acum in functie de cum o faci si ce contine. Incearca sa cauti in google alimentele care nu merg combinate..de exemplu carnea cu cartori, adica fibre cu carbohidranti, chiar daca cartofii sunt preparari fierti. eu incerc sa respect regulile astea si sigur nu ma voi mai ingrasa vreodata. asta e dieta mea, nimic altceva...mananc orice, cat s anu depasesc zilnic nr meu de kcalorii
Alecsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1611 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1094 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 62 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]