View Single Post
  #1613 (permalink)  
Vechi 19 dec 2014, 11:55:11
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de corinnef Vezi mesajul
Am facut tofu de 2 ori -pentru ca aveam soia si pe aia cui s-o dau ca nu-i malai sa-l dai oricui - dar acum am terminat-o si nu stiu daca mai cumpar pentru ca nu ma omor si din cate am vazut toata este modificata genetic Dar mai folosesc la sushi sau in alte retete sos de soia Tamari .
Cat despre super oala minune ceea ce conteaza este sa aiba vasul din ceramica si temperatura reglabila pe valori (ex 45 grade sau 50grade ) altfel ai doar o oala electrica care nu stii ce temperatura de lucru are cum am si eu . Oricum ce trece de 45 grade e mort din punct de vedere enzimatic - altii zic 5ograde dar nu ma risc . Eu nu as cumpara altfel .
Dr. Marginean zice ca soia de la firmele Fito Fitt si Inedit nu sunt modificate genetic...
In privinta oalei electrice... nu mai stiu ce hotarare sa iau... trebuie sa mai cuget...
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui orhidee:
corinnef (19 dec 2014)