View Single Post
  #1637 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 12:44:20
riccioli's Avatar
riccioli riccioli este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 154cm, 52.5kg
Mesaje: 161
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de riccioli Vezi mesajul
Draga Loly asa stiam si eu ca nu e buna de nimic cafeaua deco si in plus, chiar daca scrie deco, prin procesul de deco nu-si pierde complet cofeina, deci e cumva semi-deco
Scuze pentru mesajul ametitor de repetitiv, dar in mare cred ca se intelege ce am vrut sa spun. Eram fff obosita.
Mai bine o cafea cu cofeina, de calitate, decat una deco, care se obtine din boabe mai slabe calitativ, mai grase (de aici chestia cu colesterolul), prin procedee chimice, care isi aduc si ele aportul negativ la produsul finit si, in final, cu un procent scazut de cofeina, nu absent total.


[QUOTE=valery;720805]Fetelor o sa radeti de mine daca va divulg un mare secret si o sa dovedesc ca -s mai blonda decat par sa fiu a mami daca nu ma puneti sa citesc de 5 ori un mesaj pana inteleg cine cu cine vb ....o aparut emy , cami , cris ..etc etc si uite asa eu citesc de 5 ori dar nu scapati voi asa usor ...deja incep sa ma prind va place voua sa induceti blondele in eroare Sunteti niste scumpe ! tineti-o tot asa tare gragi imi sunteti ,reusiti sa ma faceti de fiecare data sa rad de cate ori va citesc
- imi pregatesc funduletul la bataie prezint meniul
Mic dejun : cafea , kefir cu colon-help si seminte in pisate
Pranz:13 clatitute cu dovlecei ( dovlecel , oua , 1 lingurita rasa faina de linte , sare piper, marar si 1 lingurita ulei masline ) 50 gr branza , 1 rosie , 1 castravete
Desert : inghetata de ciocolata conforma de casa
Gustare:5 pere mici si 3 corcoduse
Cina :19: la fel ca si pranzul
Gustare:22:30 un pahar mare de ceai de soc 50 gr alune si 2 cuburi ciocolata Kandia 75%

sa nu ma trageti prea tare de urechi va servesc niste clatitute cu dovlecei , rapid de gatit ptr zilele toride de vara si merge si ca gustare si mancare si ca ce vreti voi , merge facuta in multe feluri dupa gustul fiecaruia si cu branza in compozitie etc etc
- va pup pe toate cu mult drag [/QUO]

Super clatitutele tale, vreau si eu o portie, cand vin la racoare, ca am inteles ca ne astepti, sau nu?!
riccioli, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1180 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1181 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]