View Single Post
  #164 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 15:22:22
kika9's Avatar
kika9 kika9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 46
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
hello draga mea

multumesc pt atatea felicitari, Doamne mi se pare ca se bucura lumea pt mine, mai mult chiar decat mine nu pot zice ca nu sunt multumita, Doamne fereste, atata doar ca eu am slabit cam putin pe langa cat slabesc altele, gen 20-30 de kg sunt si eu un gandacel micut care a slabit putintel

deci maine ne cantarim pai o sa ai rezultate ca tu tot pusa pe trebuta esti si chiar cu o mica abatere nu se duce de rapa atata munca, nu?

sa ai cantar zgarcit maine, te pup, fata draga
Livia, dar este o realizare cel putin ptr noi, spun la plural deoarece ptr asta lupatm toate, ne punem in locul tau si intelegem, eu una voi fi in al 100-lea cer cand voi atinge cele 50kg, mai ales ca sunt convinsa ca voi scapa de ele simtindu-ma bine, fara sa ma pedepsesc prin infometare sau mereu sa ma gandesc oooo ce calvarrrrr!!! ca nu pot aia, aialalta, din contra ma si distrez va am pe voi scumpele mele, voi ma ajutati sa imi tin prezenta in minte unde, cum si de ce sa ajung. Esti un exemplu ptr noi cele ce visam sa calcam pe urme celor ca tine.
Este adevarat sunt slabute ce pun pe fuga de la 12-15 kg in sus, insa nu inseamna ca noi suntem mai prejos, in sensul ca la noi cele 5-7-10 kg nu conteaza, atata timp cat ne simtim bine in pielea noastra este totul ok. Eu am un respect imens ptr cele cu probleme de sanatate ce isi ofera o noua viata scapand de kg, sau cele ce au cu mult mai mult decat ar trebui, ptr ele a slabi inseamna ceva mai important. Dar cred ca si ptr noi este la fel, imaginea conteaza dar mai putin cand pui in balanta si sanatatea.
Toate suntem frumoase, important este sa ne dam seama. Iar tu scumpa mea nu ma repet am scris la tine parerea mea. Te pup si te felicit inca o data slabuta 2010.
Am schimbat tickerul mi-au mai ramas 5 kg. Am mai scapat de 500g.
Succes la cantar tuturor!!!
__________________