View Single Post
  #1649 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 09:30:23
sandural's Avatar
sandural sandural este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 sep 2011
Locaţie: emden, Germania
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 158cm, 76kg
Mesaje: 273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Buna dimineataaa

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul

votat!!!

ps:ieri am vazut poze cu tine si familia ta ,esti o frumoasa !!!!! si ai 2 copii minunati!!! sa va dea Dumnezeu sanatate si fericire sa ii cresteti mari !!!!!(de tati nu zic nimik ca nu se cade)
merci frumos eee nici tati nu se lasa mai prejos,oricum,nu?

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
iar am avut a noaptea grea.
nu stiu ce+s cu fazele astea
prima trezire 2:30.. papa, adoarme il pun in patut peste 10 minute se trezeste si nu mai vrea sa doarma fara tzitzi in gura. cand o scot, maraie.. asa ca dormim cumva (is rupta iar de spate)) pana pe la 5 jumate... cand ii scot tzitzi din gura ca nu mai pot, si se trezeste de tot.. si nu mai il pot adormi pana la 7... am incercat de toate ceai, suzeta, tzitzi, vb incet, cantat incet, tinut n brate, leganat... le-am tot luat la rand pana in cele din urma la 7 a acceptat tzitzi si a adormit...am mai dormit pana la 10 jumate...
macar daca ar dormi ziua as intelege... dar ieri cumulat a dormit 1 ora jumate
muci nu mai are, febra nu are.. ziua e vesel... si chiar si noaptea cand e treaz
ai mei nu au dormit cu mine,i-am pus in patut,indiferent de situatie,dupa ce am stiut ca s-a saturat bebele,daca se trezea ii bagam sticluta cu ceai cald in gurita,in nici un caz nu l-am scos din patut sa il iau in brate,copiii mei nu pot dormi in alta parte decat in patut,cleo atipeste langa adi,se trezeste,se da jos ametita,se baga la ea in patut si adoarme,are patut cu fermoar intr-o parte sa se poata da jos cand vrea,o perioada am pus patutul ei lipit de al nostru si intindeam mana pana la ea si o tineam de manuta pana adormea,asta cand incepuse sa mearga de-a busilea,sa se simta ea in siguranta...o lasam singura in camera in patut cu jucarele si vorbeam singura prin casa sa ma auda,sa stie ca sunt acolo chiar daca nu ma vede,Robi ma exaspera,pana intr-o seara cand adi l-a infofolit bine...Cleo dormea dezvelita si el in 3 paturi...dar asa dormea el pana dimineata,e mai friguros,cred...linisteste-te putin,calmeaza-te,ca stiu,crede-ma,cum e sa nu dormi noaptea,te apuca niste nervi de abia te mai controlezi...si gandeste-te,pe viitor vrei sa ai tot nopti albe?ca nu il mai dezveti dup-aia de dormit cu mami si cu tati...invata-l singur in patut,asa il feresti si de frica de intuneric sau de monstrii de sub pat,de singuratate...nu o sa te poti duce nicaieri,mie asa bine imi prinde,fac mancare,curatenie,ei sta cumintei,chiar daba Robi doarme,cleo ori se uita la desene,ori se joaca in legea ei,ma striga doar sa ii schimb desenele daca nu ii place vre unu sau sa ii mai dau vreo jucarie..

Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
neatza mamici...

ne-am trezit si noi, papat, baut cafea si acuma ne pregatim sa iesim putin afara pana prin piata.

Tavi al meu a dormit ed la 9 aseara pana azi dimi la 6:50 am fost foarte bucuroasa. A fost prima noapte in care i-am pus pe amindoi in aceiasi camera. Mai teama mi-a fsot ca ala mare sa nu trezeasca pe bebe decat invers dar a fost bine.

Voi cum sunte-ti?
Raluca frumoase poze, frumoasa familie, sa te bucuri de ei.

Fetele din concursul de slabit succes in continuare, la cat mai multe kg si cm pierdute
multumesc,ma bucur in fiecare moment de ei

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
florentina nu stiu daca e asa cum zici tu...dar se aseamana
tu acuma cum procedezi????
apropo eu am un maieu care se poate trage in jos si deaupra o bluza de pijama pe care am taiat-o in fata pe mijloc si apoi am sulfilat-o..vine in V foarte utila... asa nu-mi ajunge frigul la spate..
n-am avut probleme de astea pana acuma decat izolate, si nu 3 zile la rand..
ii dadeam sa pape, adormea si apoi il mutam in patut si dormea.. asta noaptea... dimineata de la 6 fac asa cu el ca-l pun langa mine ca sa mai putem dormi ceva ca altfel ne da trezirea

ziua nu dorm langa el.. nu-l pot adormi decat in carucior sau in scoica..ii dau sa pape si apoi il pun acolo...si-l leagan... maraie se agita, dar pana la urma adoarme, si nu simte nevoia sa fiu langa el...
suzeta nu vrea nici cum.. plange cand i-o bag in gura...
si nu mi-a adormit niciodata singur.. sa zici ca sta si sa uita la carusel sau se joaca cu nu stiu ce si adoarme.... nici vorba

problema e ca tati trebuie sa doarma, si nu prea pot sa-l las sa planga mut...
ideea e ca dupa ce i-am scos tzzatza din gura (noaptea) nu o mai vrea, nu mai vrea nimic.. doar maraie..

p.s ma plang si eu la voi ca nu am la cine altcineva, la sot degeaba ma plang ca el stie prin ce trec sau trecem...

ce bine de mamicile care au bebe somnorosi..

si pe cleo o mai culcam din cand in cand in scoica... si am facut la vergeturi de pot da si la altu multe si groase,degeaba m-am dat eu cu crema...ultima sarcina am avut-o asa de grea...facusem varice la dansa,am stat legata cu fulare la burta ca era greu,burta se lasase in jos,oasele bazinului erau deplasate de la cleo...vai,daca era si prima sarcina asa,nu il mai faceam pe al doilea,dar a trecut,si rezultatele sunt pe masura asteptarilor.

Ultima dată editat de sandural; 06 dec 2011 at 09:43:40.
Răspuns cu citat