View Single Post
  #165 (permalink)  
Vechi 04 apr 2012, 07:59:29
miranda75's Avatar
miranda75 miranda75 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 23 oct 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: Dieta South Beach
Date: 166cm, 87.9kg
Mesaje: 2.033
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XIII)

Citat:
Anterior postat de miranda75 Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor. Am si eu o intrebare la voi, iar de raspunsul vostru depinde cum voi urma dieta Rina.
Am inceput Rina, am si slbit vreo 2 kg, dar dupa 27 de zile, aveam aceeasi greutate ca si la incpeut.
Din nefericire, m-am descurajat (luni as fi avut ziua de apa, dar am intrat si in concediu, asa ca nu am tinut-o).Deci m-am oprit la ziua 27, (sambata adica, cand am fost la proteine).
Ce ma sfatuiti sa fac?
Va pupicesc si astept sfaturile voastre
Citat:
Anterior postat de vikyfg Vezi mesajul
Neata !!!E posibil sa nu iti priasca uite eu la inceput aveam 83 de kg si in primele 15 zile ale dietei mancam porti normale cum mancam si inainte de dieta numai ca mancam ce imi permitea dieta si incet incet am scazut din portie si faceam si sport si am slabit o gramada Sport faci???poate ai intrat la stagnare mai devreme, depinde de organism ,e nasol sa renuti si la diete poate sa-ti dea organismul peste cap ,e alegerea ta oricum
Viki, sport nu fac, intr-adevar.
Dar nu stiu ce sa fac!!!!!!
Vreau sa continui, pt ca am avut doar cateva zile de clacare, am vz ca nu slabesc si am renuntat.
Voi ce ma sfatuiti sa fac?
miranda75, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1870 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]