View Single Post
  #1695 (permalink)  
Vechi 11 apr 2010, 18:16:15
Liviutzza's Avatar
Liviutzza Liviutzza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mananc sanatos!
Date: 164cm, 65.6kg
Mesaje: 4.356
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Un ras_cristalin mai suplu

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Si pe mine toata ziua ma vezi cu liste si listutze sunt foarte de ajutor, e asa de satisfacator cand tai ceva de pe lista
Tu la anul termini? Faci 4 ani?
Chiar, sunt curioasa... cum e absolvirea la tine? Proba scrisa si practica?
da la anu termin,fac 4 ani!La mine am proba practica!De exemplu trebuie sa imi pregatesc un concert de absolventa unde am de cantat la greu(de asta ziceam ca tre sa imi fac dosar cu partituri)!Si am proba orala cred,nu scrisa..unde imi sustin lucrarea de licenta!Si ca sa imi dau licenta trebuie ori un alt recital ori un rol integral dintr-o opera!De fapt rolul integral e obligatoriu oricumDar licenta o sustii cu ce vrei!Si la licenta mai trebuie sa te prezinti si oral..sa iti sustii lucrarea,sa analizezi partiturile etcNu cred ca o sa intelegi ceva din ce am scrise un talmes-balmes
Liviutzza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]