View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 06 apr 2010, 20:56:54
cristiniq's Avatar
cristiniq cristiniq este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Dieta: South Beach
Date: 167cm, 49kg
Mesaje: 366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Tratamente facute acasa

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Si daca suna cineva la usa chiar in momentul ala...sau si mai rau vine un cutremur si tre' sa iesi asa din casa, ce faci? Glumesc...nu te supara.

Vroiam doar sa scriu ca pentru cearcane ideala este crema de galbenele (cea care se vinde la plafar). E ieftina si foarte buna, extrem de grasa. Maica-mea e biolog, specializata in plante si isi face cremele acasa, de decenii. M-a dat cu ele de la 14 ani zilnic. Sotul, care are tenul extrem de alb are tendinta sa faca cearcane inchise la culoare sub ochi. Combinatia ten perfect alb cu cearcane perfect maron arata cel putin ciudat. Asa ca recomand cu caldura crema de galbenele fiindca ajuta clar.

Mai exista o crema din nuca de cocos cu efecte bune dar nu-mi aduc aminte ce firma o scoate. Cred ca e englezeasca, in orice caz pretul e mai piperat. Acum vreo 5 ani era unica crema aproape 100% din nuca de cocos. Intre timp or mai fi aparut si altele...

Buna!
Pai daca vrei sa te distrezi, stai sa vezi de ce sunt in stare:
cand merg la aerobic, echipamentul meu este acesta:
pantalon neopren, alte 3-4 perechi de pantaloni peste, bluza cu maneci lungi facuta centura pe talie si da-i topaiala! Imagineaza-ti cum ies de acolo...daca strang cat de putin hainele picura apa din ele!

Wow, pai daca mama ta este biolog, poate ne impartasesti si noua cateva retete de creme antirid, anticearcan pe care sa le putem face acasa, nu?
Sa sti ca o sa-mi iau si eu acea crema de galbenele pentru ochi!
Multumesc pentru mesaj.
Răspuns cu citat