View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 13 mai 2010, 17:12:23
Sibel H's Avatar
Sibel H Sibel H este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: .... ....., Romania
Dieta: Atkins
Date: 158cm, 47.35kg
Mesaje: 955
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Drumul meu spre 53 de kg - Jurnal AlexaIuliana

Citat:
Anterior postat de AlexaIuliana Vezi mesajul
Buna fetelor... vreau sa va spun ca ma simt foarte bine de cand am gasi acest site..m-a facut sa ma pun serios pe treaba atat cu ce mananc cat si cu sportul.

Incepand cu 19 aprilie m-am apucat de fitness si de dieta..totul pare sa mearga bine. pe 19 aprilie aveam 62 de kg pe 9 mai mai precis ieri 58.6 sunt foarte fericita...se vad imbunatatiri...in principiu nu sunt asa disperata cu slabitul sa ajung la 90 60 90...de slabit slabesc destul de repejor zic eu..in 3 sapt 3 kg jumate...si chiar nu m-am infometat sau sa ma chinui...de obicei nu mananc prea mult si prea gras deci nu a fost greu sa ma obisnuiesc...


O problema ar fi cu celulita am citit toate postarile de pe acest forum si de pe multe alte sit-uri de pe tot "goagalu" ....am incercat kteva retete insa nu prea au functionat...
am inceput de vreo saptamana asa sa ma dau cu crema anticelulitica de la elmiplant si sa ma masez la aparatul de vibromasaj acela cu benzi..iar seara ma impachetez ori cu crema ori cu ulei de masline si zeama de lamaie am vazut tot pe forum aceasta "reteta"..celulita nu am asa multa...ma refer vizibila decat subb fund ...si ma cam obsedeaza chestia asta...asta vara nu aveam asa...insa pe timpul toamnei si iernii m-am ingrasat si a aparut si celulita...am o problema mare cu celulita asta ...


daca aveti retete minune pentru celulita sau sa imi povestiti din experienta voastra cum ati reusit sa eliminati grasimea si celulita va rog sa imi povestiti si mie...va multumesc ca sunteti alaturi de mine cu raspunsuri
....Salut!...Bine ai venit!printre noi...felicitari pentru..kg.pierdute...pe forum gasesti destule pareri despre celulita si tratarea ei si despre vergeturi s-au alte tratamente...intra la rubrica celulita..si acolo o sa gsesti ..opinie la mai multe slabute de pa forum....
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-sibe...i-3587-41.htmlRade,atata timp cat respiri si Iubeste,atata timp cat traiesti !
Sibel H, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 637 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]