Subiect: Costuri sarcina
View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 03 nov 2010, 09:24:58
claudiaolteanu's Avatar
claudiaolteanu claudiaolteanu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 162cm, 88kg
Mesaje: 69
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Costuri sarcina

buna...
draqga Clau, felicitari pt bebe si sa fiti sanatosi amndoi.
mie mi-a prescris doctora elevit+utrogestan+acid folic si mi-a zis ca sa le iau pana la sfarsitul sarcinii spre disperarea mea, ca tare nu ma inteleg cu utrogestanul ca imi da somnolenta...dar...asta ete...
pana acum m-am simtit foarte bine, parca nici nu sunt insarcinata...daca stau sa socotesc cred ca am avut vreo 4-5 zile in care am simtit ceva greata, dar asa usor;in rest toate ok
eu fiind putin mai pufoasa - de fapt inainte de a ramane insarcinata am tinut un regim sanatos in urma caruia am slabit 10 kg - si dupa de am ramas, in vreo 3 luni, evident schimband alimentatia am pus pe mine 7 kg...doctora a intrat in panica si m-a pus sa fac analize pt glanda...care ....dupa control la doctor de specialite au iesit ok
acum am facut din nou anlizele uzuale si glicemia a iesit la minim..
saptamana viitoare mergem sa facem morfo-fetala de 22-23 de saptamani ... si credeti-ma ca nu mai am rabdare...apoi la 24 mergem la dna doctor la control si citire de analize ...atunci o sa vad daca ma pune sa fac si analiza de glicemie provocata ...ca ei ii este teama ca sa nu generez diabet zaharat de tip II.

ahhh, am uitat sa va zic... este baietel, desi noi ne doream initial fetita...dar cel important este sa fie sanatos...ca avem noi timp sa facem si o fetita
desi ...avem cunostiinte carora pana pe la luna a 8-a li s-a tot zis ca e baiat si la final s-a dovedit fetita...sotul meu a zis ca pana nu nasc el nu e sigur de sexul copilasului DD

va pup pe toate si o zi minunata...
claudiaolteanu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2382 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1865 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat