View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 17 oct 2009, 12:58:50
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: jurnalul meu de la A la Z

Citat:
Anterior postat de delx Vezi mesajul
ee... pentru julie and julia cred ca mai trebuie sa astepti puuuutin. acuma trebuie sa se lanseze si in romania si mai dureaza ceva sa apara pe net. mai putina rabdare. estimativ... o saptamana cel putin mai ai de asteptat... eu am luat ieri filmul "9". azi o sa ma uit la el, am auzit ca ar fi dragutz. numa fain pot sa imi fac tricepsii si abdomenele in timp ce ma uit. dar asta mai tarziu. acuma mai trebuie sa fac curat in baie, in camera asta si pe hol.

de papat am molfait niste cartofi din mancarica, o felie de paine cu branza si vreo 3 patratele de ciocolata neagra ca asa bine merge la cafea... ma gandeam la putin musli dar mi-e inca lene sa merg dupa lapte ca mai am o gura de lapte si o sa o dau catelusei sa pape.
ei...o sa mai astept, ca doar am asteptat deja de mai mult de o luna...

nu ti-e teama sa combini si cartofi si paine si branza? nu sunt prea multi carbo? si apoi si musli?

spor la curatenie
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]