Subiect: Jurnal slimmy
View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 00:10:21
Cassy's Avatar
Cassy Cassy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2010
Locaţie: bv, Romania
Vârsta: 27
Date: 162cm, 70.6kg
Mesaje: 1.721
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal slimmy

Citat:
Anterior postat de slimmy Vezi mesajul
@Cassy: De ce nu-s bune, ce-au? Faza cu energia nu prea o inteleg.. ce legatura are? Plus ca mi se pare mult mai naspa sa mananci 2 oua cu ceva sau o conserva intreaga de peste...
"Nu e indicat sa mananci foarte multe fructe. Fructele ingrasa, au o cantitate mare de zahar. Daca vrei sa faci o cura de detoxifiere, gen sa mananci numai fructe cateva zile, e ok, dar sa mananci zi de zi mai multe fructe decat mancare nu i ok. Fructele sunt ca un desert'
Pai e adevarat ca ouale sunt cam grele seara, dar mai bine esti mai plin asa decat cand sa te pui la somn sa-ti auzi matele cum plang de foame. BIne, la dat din gura sunt buna,dar si eu fac la fel.
Uite, acestea sunt vorbele unei doctorite de aici,de pe site:
Pe perioada dietei se mananca 1-3 fructe/zi cu aport caloric scazut.
In general,pe perioada mentinerii,sau persoanele cu alimentatia sanatoasa,echilibrata,e bine sa consume 3-4 fructe/zi.

Dupa cum stiti fructele contin zahar,sub forma de fructoza/sucroza(zaharul obisnuit)/glucoza/carbohidrati,problema fiind carbohidratii,care in exces duc la ingrasare.

Sub nici o forma fructele NU trebuie sa contituie o "masa"se consuma la gustari,la minim o ora distanta de mese,mancand fructele in locul meselor principale veti pierde masa musculara si bineinteles procesul de slabire se va bloca.
__________________
Jurnal Cassy--->http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...assy-4746.html

__________________________________________

Mancarea-i un minut pe buze si o viata pe solduri !
Cassy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2208 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1691 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat