Subiect: Jurnal JAYEN
View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 28 nov 2011, 12:02:32
Jayen's Avatar
Jayen Jayen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 nov 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Mancare sanatoasa + sport!
Date: 164cm, 75kg
Mesaje: 90
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Jurnal JAYEN

Buna fetelor! Ma gandesc ca au trecut aproape 3 saptamani de cand mi-am facut jurnalul si azi imi doream sa-l sterg,bine ca nu stiu daca se poate si cum se poate .Nu am reusit sa slabesc din contra m-am ingrasat.Vineri am citit ceia ce mi-a scris Mika si mi-am dat seama ca nu e usor pentru niciuna dintre noi,trebuie doar sa avem dorinta cu adevarat de a slabi.OK...deci incep din nou pentru ultima oara sper,azi 28-11-11,67 kg.Nu vreau sa tin nici-o dieta ci doar sa mananc cum trebuie,sa fac sportul necesar,sa beau destula apa si sa am MULTA rabdare si vointa.Abia astept sa vina ziua in care sa va anunt ca mi sa indeplinit acest vis.Promit ca am sa scriu mai des pe jurnalul meu care il aveam un pic abandonat si va invit sa va uniti alaturi de mine in aceasta lupta .O zi placuta tuturor !
Jayen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2016 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1499 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1242 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]