View Single Post
  #172 (permalink)  
Vechi 22 iul 2011, 10:56:37
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: "Slabute" din judetul Cluj

Citat:
Anterior postat de snejinka Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor !!! mai primiti o viitoare slabuta din cluj in gashka voastra? as avea si eu nevoie de un sut in fund ) daca se poate spune asa
ma stiu o pers cu multa tarie de caracter...dar cand vine vorba de slabit....nu dureaza mai mult de o zi, poate 3 (((
Buna si bine ai venit Snejinka, ce nick complicat ti-ai ales.
Sigur ca te primim, cu mare drag!
Cat despre slabit.. nu e un lucru usor, mai ales cand rabdarea are limite. In primul rand, cred ca ar trebui sa iti stabilesti prioritatile. Sa te intrebi tu insuti : vreau sa slabesc sau nu vrea? sunt pregatita pentru asta sau nu sunt pregatita? voi avea rabdare sau nu voi avea?
In decizia de a slabi cea mai importanta parte e mentinerea constanta a dorintei si pe fondul ei a actelor/faptelor pentru ducerea ei la indeplinire.

Slabitul, o sa te faca sa te simti probabil mai increzatoare in tine. Mai vesela. Mai plina de energie. Vrei toate astea? Bun, esti pe drumul cel bun.
Rabdare : kilogramele ce atarna in plus pe corp sunt depuse intr-un interval lung de timp. Poate ani. Rabdarea e constientizarea faptului, ca ceva depus in ani, u poate fi dat jos in zile. O sa dureze luni. Poate un an, poate doi.... insa sa nu uitam ce ne ofera slabitul. : frumusete, incredere, veselie, energie. Poate chiar si admiratia si invidia altora.

E o dovada de curaj. Eu asa vad slabitul.
Come on. Be brave!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat