View Single Post
  #17348 (permalink)  
Vechi 07 nov 2013, 09:35:39
angela av's Avatar
angela av angela av este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

... buna dimineata..e inorat si frig...
ieri ajunsa acasa am facut o ciorbita de post,doar am gustat din ea...apoi m-am apucat de curatenie in toata casa...asa sa-mi tin mintea ocupata...mi-am pus o masca pt.par din 2 galbenuse,ulei masline si ulei ricin...am retinut-o dintr-o emisiune tv.apoi am citit despre ea si pe net si intr-o revista....pe seara am spalat bine,bine parul cu sampon si apoi am un sprei inpotriva ruperii firului d par si mi-am dat cu el...imi place ce tinuta da parului toate chestile folosite...ouale sunt de la gainusele mele...am facut si niste gogosi pt.oamenii de la cazanul cu tuica....
.. incet,incet incep sa revin pe linia de plutire,la un momendat eram afundata rau...incerc sa gasesc ocupatie sa-mi tin tot timpul mintea ocupata...ori ma apuc sa fac tot felul de chestii din hartie oregamii sau ceva dintr-un fel de lut...pot face decoratiuni pt.brad din ambele...si apoi sa-i invat si pe prichindeii de la scoala...acum e perioada cand munca de prin gradini e aproape gata,cand intervine monotonia...acelas lucru,servici,mancare,curatenie,etc ...vreau si altceva...
Emy eu am o vorba,cine ramane ancorat in trecut nu are viitor,trecutul m-a calit si ramane trecut... de ce sa deschid ranile trecutului...
Rozy o scoatem noi cumva la liman...trebuie...nu pt.altii si pur si simplu pt.noi.
Claudia cand faci textul de sarcina?...tin pumnii...
Serpiko oare au terminat meseriasii de izolat blocul?...parca nu am mai citit nimic... meditatiile cum merg?
Miha vineri e sarbatoare...sau
... am scos ghebe la dezghetat...cred ca le fac cu smantana si marar(ciulama)....as face si o salata de paste,dar cred ca o fac maine sa fie pe sambata...
... maine seara fata merge la un majorat...apoi vrea sa mearga o sapt.la prietena ei la Arad...o sa raman cu Pupu...sotul e mai mult plecat...Pufica e un catel foarte frumos si gelos...acum ca a crescut a renuntat sa mai roada incaltamintele...mi-a ros doua perechi sandale si o pereche adidas,toate a mele...plus cateva presuri de la intrare...restul pisoilor odata cu venirea toamnei s-au ingrasat ,pana in primavara o sa fie ca pepenasii...
... am de taiat vreo 25 de gaini si cocosi...deocamdata aman operatiunea,nu am unde sa le bag la congelat...si gainusele mai fac oua...
... oare v-am zis,am cumparat o jumate de vitel,inainte sa-l cumpar ma batea gandul sa cumpar piept de pui...inspirata am fost sa nu cumpar...ati vazut ce scandal e referitor la carnea de pui infestata cu salmoneea...sincer eu ma gandesc daca nu e ceva fabricat sa termine fermele de pui de la noi din tara si sa aduca carne din afara tarii..asa cum a fost si cu gripa aviara...nu stiu dar in ziua de azi nu mai esti sigur pe nimic... cineva e lasat sa aduca tot timpul neliniste si nesiguranta in tot...
... am scris mult si am sarit de la una la alta...
va doresc numai bine, si din partea mea...




__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund

Ultima dată editat de angela av; 07 nov 2013 at 09:39:45.
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui angela av:
claudia22 (07 nov 2013), lacra81 (08 nov 2013), manumanuela (07 nov 2013), myha (07 nov 2013), rozica1965 (07 nov 2013), sherpika (07 nov 2013)