View Single Post
  #17838 (permalink)  
Vechi 02 apr 2014, 08:44:50
redeeadoo's Avatar
redeeadoo redeeadoo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2011
Locaţie: BUCURESTI, Romania
Vârsta: 34
Date: 168cm, 74kg
Mesaje: 862
Aprecieri acordate: 345
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 317 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

neata,

Doruta eu am incercat sa fiu ponderata in diversificare, insa alimentele de origine animala le-am introdus cat mai tarziu, iaurtel i-am dat de pe la 9 luni, si apoi am introdus si oul si carnita, pe care insa nu prea le agreaza, peste i-am dat saptamana trecuta, si chiar la mancat foarte bine, deci probabil ca o sa ii dau sa pape mai mult peste proaspat cu legume, lui ii place mult avocado, brocoli, lintea, de quinoa nu a fost asa incantat, dar cine stie poate nu am pregatit-o eu calumea, dar mai incercam, ii plac foarte mult mere, sucul de rodie, pana si apa de cocos o gaseste interesanta.
in legatura cu aftele, nu stiu ce sa zic, ma gandesc ca i-a scazut imunitatea, fie ca a pus gura pe ceva, ca nu pot sa fiu non-stop cu ochii pe el, mai ales ca noi mai mergem pe la mama si acolo are un teritoriu mai vast de cutreierat, eu la medicul de familie am fost ultimadata in decembrie cand a facut rosu in gat si m-am intors acasa cu plasa de medicamente, si din care nu i-am dat nici unul,..doar de cateva ori niste picaturi(zirtec, cred), asa ca de data asta l=am tratat tot la fel, insa cand a facut aftele a facut si candidoza, asa ca i-am dat cu glicerina boraxata si ceai de musetel, iar intern extract de mladite de afin si lemn cainesc, a functionat, insa nu i-au trecut peste noapte
va pupam sa aveti o zi frumoasa si cu multa sanatate
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=VDK5P...0eMerYgOrEwx7Q
Doar prezenta iubirii in viata noastra ne intregeste si ne face umani.
redeeadoo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2009 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui redeeadoo:
Gea (02 apr 2014), rainbow (02 apr 2014), rommyna (03 apr 2014), VAmedeea (02 apr 2014)