Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #179 (permalink)  
Vechi 07 nov 2011, 19:43:59
StefaniaXtr's Avatar
StefaniaXtr StefaniaXtr este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de nicoleta30 Vezi mesajul
Salut fetelor, vad ca faceti pregatiri acerbe...eu mai am de la cel mare patut si scoica, cadita etc. Imi trebuie un carucior si o pompa cu vacuum pt mucii lui bebe.Cam atat plus consumabilele ca sa zic asa pampersi, creme, servetele etc.
Citat:
Anterior postat de nicoleta30 Vezi mesajul
Mi-am propus ca la inceputul lunii decembrie sa pregatesc bagajul pentru maternitate sa spal hainutele lui bebe sa le calc + cateva scutece de bumbac ca pe parcurs sa completez cu cosmetice si pampersi. Pt mine tre sa mai iau lenjerie si niste sosete mai groase papuci de casa+papuci de plastic si ma gandesc la o pijama mai groasa ca o sa fie frig in februarie si nu striudaca rezist doar in camasa de la maternitate, macar o pereche de pantaloni sa ma la mine...+ cosmeticele aferente+ calmante+ supozitoarele cu glicerina....
Citat:
Anterior postat de nicoleta30 Vezi mesajul
Fetelor
voi aveti dureri de spate? Ca pe mine ma omoara nervul sciatic de nu mai stiu cum sa stau
Eu am decis sa nu cumpar nimic pana nu vine bebe, dar am dat deja ordine clare celor care nu mai au rabdare sa imi cumpere excat ce am nevoie.
Mama se ocupa d produsle pentru spital, nasa de produsle pentru bebe (scutece, pampers etc.), iar socrii de partea cu mobilierul, caruciorul si alte accesorii necesare.

Inca nu ma confrunt cu dureri de spate, dar trebuie tinut cont si de faptul ca sarcina mea este mica. Pentru cand va fi mai mare sarcina mi-am luat saltea ortopedica speciala pentru sarcina si nu numai.
In plus imi mai face sotul masaj, si asa mai scap de eventualele dureri.

Pupicei!
Răspuns cu citat