View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 16 mar 2010, 14:45:51
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de supergirl18 Vezi mesajul
Mult succes in ceea ce ti-ai propus.eu am slabit foarte mult cu dieta disociata,aveam foarte multa ambitie cand am tinu-o si nu mi s-a parut deloc grea,insa nu am reusit sa scap de tot surplusul de grasime,cel mai probabil deoarece consumam foarte multi carbohidrati.Problema acestei dieta este dupa terminare,din punctul meu de vedere,pentru ca trebuie sa incerci sa mananci cumpatat,se recupereaza f rpd kg pierdute fara o monitorizare serioasa a alimentelor.
Bafta la slabit si nu te lasa batuta,fii puternica si cu siguranta iti vei atinge scopul.
Sunt foarte optimista de fel
Mersi mult de sfaturi si de incurajari...la fel iti doresc si tie.
Dupa ce termin dieta ma gandeam sa incep alta care are si program de mentinere dupa...altfel nu prea stiu ce sa fac ca nu vreau sa pun la loc nimic.Poop
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]