View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 30 dec 2011, 10:54:46
Irimel's Avatar
Irimel Irimel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 iun 2011
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 36
Dieta: South Beach!
Date: 165cm, 53kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ce apreciezi la partenerul de viata?

Mishutza, sa stii ca nu toti ardelenii sunt calmi
Din contra, noi astia de la Cluj suntem tare temperamentali si ageri
Cred ca o sa sune ciudat....dar eu il iubesc pentru ca nu ma lasa sa fiu acaparata de cele mai urate slabiciuni ale mele. Nu este acolo sa ma scoata din probleme, din contra, ,ma invata cum sa ies eu singura din ele. Nu imi sustine orice moft si capricii feminine pentru ca pentru el nu asta inseamna sa fii o femeie puternica si independenta. Dar ma sustine si este f intelegator atunci cand lucrurile sunt serioase si problematice, nu atunci cand izvorasc din rasfat. Il iubesc pentru ca din cauza lui sunt mai puternica, mai independenta, ca suntem impreuna pe acelasi drum , de mana, nu trebuie sa ma tarasca dupa el si sa ma ridice la orice piedica. Ci imi arata cum sa fac eu asta.
Si il mai iubesc pentru.... serile in care ma suna si fara sa spuna o vorba imi canta la vioara apoi imi inchide brusc...pentru ca imi aduce clatite facute de el cand sunt bolnava, pentru ca intotdeauna isi aminteste ziua noastra, in fiecare luna, pentru ca imi incurajeaza pasiunile, pentru ca desi munceste de la 7 la 7 seara, niciodata nu zice ca e prea obosit sa treaca o ora jumate pe la mine....desi de multe ori imi adoarme in brate de oboseala
Pentru ca imi da nu ceea ce poftesc....ci ceea ce am cu adevarat nevoie...
__________________
You see things; and you say, "Why?" But I dream things that never were; and I say, "Why not?"
Răspuns cu citat