View Single Post
  #18142 (permalink)  
Vechi 24 apr 2014, 07:01:48
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
miha, explica-mi cum ai slabit?? la mine de ce nu merge??? am tinut dieta ca la carte 2 saptamani, si nu s-a miscat cantarul.. sport n-am facut.. si acum de sarbatori s-a miscat cu 2 kg in sus.
simo tu cum ai slabit???
eu nu stiu cum sa fac sa slabesc.. vb foarte serios. tot ce faceam inainte si slabeam acum nu functioneaza..nu stiu cum sa ma mobilizez la sport.. razvi doarme 3 reprize a cate 30/40 min.. abia pun fundu jos si gata s-a trezit.. a si trebe liniste deplina..nu pot face nimic cat doarme el. poate vin vremuri mai bune cand merge david la gradi.. sper
jess, ma plang si eu ca tine
si ca restu???
Doruta, eu cu sport am slabit. Si Sebi are la fel reprizele de sport, cum adoarme, cum ma duc sa ma echipez si bag sportul. Cateodata reusesc cele 25 de mine, alta data nu reusesc, depinde de Sebi. In weekend il pasez sotului si atunci e simplu. Cateodata il mai pasez si seara si fac atunci.
La mancare, am mai zis, am mancat simplu, cat se poate fara zahar, faina alba. Nici nu am timp sa gatesc chestii complexe.
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Prapadeala:
Antonis (24 apr 2014), LOREDANA99 (24 apr 2014), redeeadoo (24 apr 2014)