View Single Post
  #1824 (permalink)  
Vechi 23 nov 2011, 11:23:37
niculina04's Avatar
niculina04 niculina04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)

Citat:
Anterior postat de cristynutza Vezi mesajul
multumesc de primire!
fetelor am nevoie urgenta de ajutor. nu mai am nici o tragere de inima sa mai tin dieta- imi vine sa mananc tot ce vad- si nici sa fac sport cred ca cu motivatia stau prost sau habar n-am..... voi ce faceti ca sa va mobilizati? cred ca am nevoie de un sut in fund ca sa-mi revin
si eu sunt o pofticioasa dar cand ma gandesc cata lupta e ,mananc o zi de rup si restul ma abtin ....sportul,of ce dezastru inseamna febra,traspiratie abundenta,etc,dar...sportul ce bine imi face...hm...ma simt mai fresh ,imi place sa trateza febra musculara cu sport in continuare ,ma simt mai bine dc alerg o juma de ora decat sa o stau la televizor....am pofta sa fac sport?nu ,dar tot o sa fac pt ce?of,are atat de multe beneficii.....in concluzie ma mobilizez si lupt cu tot ce ma retine sa fac ce imi doresc......gandestete la tot ce e bine si ce e rau ce beneficii iti aduce ceva ...hei,hei motivatia?ESTI TU SI DORINTA TA DE A FACE CEVA PT TINE.....era o emisiuna pe un post unde a fost invitat un medic si iti arata ca tre sa te bati in niste locuri si sa spui ce nu iti place la tine dc ai ajuns asa,dc vrei sa te schimbi si sa termini cu partea pozitiva pt care iti doresti schimbarea si cu reusita schimbari............scriu pt tine dar imi face bine si mie sa lupt in continuare,deci sunt egoista prin prisma ta ma ajut pe mine in continuare amintindu_mi ca imi doresc sa fiu o femeie sexi si frumoasa(nu ca nu as fi),am scris prea mult si nu stiu dc ma fac inteleasa (eu asa sper)......si acum te invit la 45 min de tae bo (dupa calc),ei na ca am uitat VOINTA SI RABDARE
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]