Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #1828 (permalink)  
Vechi 05 apr 2013, 14:22:50
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de bebelusha Vezi mesajul
Buna ziua burtici mari si mici.
Noi am intrat in sapt 25, am fost si la eco 4d, are nasucu meu si boticu lui tati
bineinteles ca dormea si cand am vrut sa-l trezim s-a intors cu fundu in sus si nici ca s-a mai miscat. a trebuit sa il plimb 10 min in pas alert, un pahar de cola si o cioco mica mars ca sa-l trezesc 5 min, l-a masurat repede si apoi cu fundu in sus, somn de voie. avem si poze color, tare drag imi es, imi vnea sa plang ca tati nu a fost cu noi, el fiind plecat in timpul sapt. dar am facut urm programare intr-o sambata ca sa fie si el cu noi.
burtik creste si noi la fel .
dar am o ndumerire si nu imi iese din cap. mi-a zis ca totul e ok, dar tre sa i-au in calcul ca ecografia are sanse doar de max 70% de avedea ceva in neregula, sunt unele chestii care apar in trimestrul 3 sau la nastere. dar mi-a zis ca cel putin acum pare ok. acuma stau si ma gandesc, eu merg la cea mai buna din oras si nu numai, cred ca mi-ar fi recomandat o amniocenteza daca era ceva nu?!! imi fac tot felu de ganduri dar incerc sa raman pozitiva. si eu si toata lumea se roaga pt noi.
va pup pe burtici si numai vesti bune sa aveti
dar de ce te anume te ingrijorezi?? ai ceva istoric in familie sau mai stiu eu ce? sau doar grija normala a unei mame??
ce anume sa fie??
da normal ca ecografiile nu arata 100%, dar arata ce trebuie si dr stiu ce trebuie sa urmareasca..
nu-ti fa griji aiurea!!!
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat