Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #183 (permalink)  
Vechi 22 apr 2009, 15:21:44
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
M-am cantarit azi dimineata. Sunt la 54.3 Asta e. am pus 1,5 kg.
Iar o iau de la capat.
nu cred ca ai pus atata la loc ..nu are cum...am patit si eu o data asa...cand a fost sora-mea in Brasov..de miercuri pana sambata tot gaseam cate ceva de rontait prin casa plus ca mai mancam si mancare care nu ar fi trebuit..ma rog...sambata seara imi arata cantarul 90 desi ultima greutate era 87...m-am suparat pe viata si m-am pus pe treaba iar si luni dimineata aveam iar 87...nu aveam cum sa dau 3 kg asa repede deci clar ori nu eliminasem tot cand m-am cantarit ori din cauza alimentatie mai proaste incepusem sa retin apa in corp..etc..eu zic sa bagi vreo 2 zile ceai verde si apoi o sa vezi ca revii la greutatea de dinainte de pasti...eu nu m-am cantarit inca ...nici nu cred ca o sa ma cantaresc pana sambata
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat