Subiect: Jurnal Lavydor'
View Single Post
  #184 (permalink)  
Vechi 29 mai 2010, 18:51:12
lavydor's Avatar
lavydor lavydor este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lavydor'

Citat:
Anterior postat de Despi Vezi mesajul
Heeeeeei Lavy ,ce mai faci ? ..Mi-a fost dor de tine ,eu ma pregatesc sa plec acasa,dar e o ploaia cu galeata afara si eu sunt venita cu bicicleta la servici .Cu mancarea n-am fost bineinteles cuminte..si in plus ,am mai si fumat,dar sa ma laud !Joi am fost 1 h la aerobic ,stii ca ti-am zis ca vreau sa-mi fac abonament ,mi-a placut tare mult ,dar acum am febra peste tot .Intr-o ora ne-a rupt aia ,curgeau apele pe mine...Si am venit si in 2 zile cu bicicleta la munca,asta a fii a 3a ,si fac 40min la dus,40 la intors ..si imi si place foarte mult...a ..si miercuri am fost pana la facultate cu bicicleta ..am facut cam 1h si ceva dus,1h si ceva intors..E ceva,nu?
Maine si poimaine sunt acasa...poimaine ma duc iar la aerobic:..dar sa vad cu mancarea,ca azi am bagat ca migu `,de dim portocoala ,cu un pahar mare de lapte ,apoi la ora 14 omeleta cu carnaciori facuta in tigaie de teflon plus branza si o rosie ,am mai mancat niste biscuiti digestivivreo 10 ,2 crochete fitness ,d-alea din faina graham si seminte ...iar la 18.30,3 sarmale..Sa vedem ce mananc acasa ,mai ales ca luni incepe postul ..Te puuup si sa ai grija de tine .O seara frumoasa si un weekend minunatel
Despiiiiisi mie mi-a fost dor de tine, am zis sa te las sa dai tu un semn de viata in ideea ca ai sanse sa fi mai ocupata ca mine, eu nu am nici copilas nici munca...
Asadar, foarte bine ca te duci cu bicicleta la munca, e si foarte misto activitatea in sine, te ajuta muuult, mai ales la picioruse (mai putin placute momentele in care ploua..cazul de fata) Cu aerobicul, sa iti faci abonament ca e foarte misto, iti lucreaza tot corpul, in functie de ce program alege instructoarea, e normal sa transpiri si febra musculara, ca efort de genul asta nu faci nici acasa nici la munca... dar vei scapa de ea (eu la inceput nu puteam nici sa cobor scarile din bloc).
La capitolul mancarica, ai fost usor haotica dar e o schimbare faptul ca macar faci miscare si compenseaza (cred ca daca o tii asa cu sportul vei vedea schimbarea curand). Poate pe viitor vei fi mai constiincioasa si te vei organiza mai bine in privinta alimentatiei.
Eu nu am facut mare lucru zilele astea, sunt in perioada "rosie" a lunii si m-am luptat cu un apetit groaznic de mare, dar m-am cantarit si tot 55 de kg am cu toata retentia de apa din perioada asta. Mai nou vreau sa scad la 53 (inca 2 kg) dar mi-am pierdut orice optimism, uneori imi vine sa UIT DEFINITIV de diete si mentinere si sa ma bag cu totul in frigider, mai ales ca Dorin umbla cu mancarea dupa mine prin casa (biscutiti,bomboane, imi aduce briose la 12 cand vine la masa...eu le ascund in bucatarie, de acolo in frigider si de acolo le dau primului venit). In seara asta avem un puisor la rotisor la care alatur o mamaliguta dar eu il voi papa fara piele si cu niste legume la gratar....Ma simt pierduta, ca toata lupta mea o sa se duca pe apa sambetei caci am pofte mari, visez mancare si iar mancare (interzisa binenteles) dar sper sa depasesc aceasta incercare mizerabila.
Mai da semne de viata, sa stiu ce ai mai gatit,ce ai mai papat. Azi am stat in casa la tv cu al meu, ne place maxim sa lenevim la tv (dimineata am servit portia de tae-bo) iar maine plecam la Trieste la o catedrala, manastire...nu stiu ce e sigur, dar e ortodoxa..si se pleaca in gru, asa ca ma gatesc de dimineata si plec cu Dorin si mamicile noastre sa ne plimbam. Fac poze si daca ies dragute postez
Te sarut si imbratisez
P.S. Ce muncesti? 'de te duci si sambata?
Răspuns cu citat