View Single Post
  #185 (permalink)  
Vechi 05 mar 2012, 19:36:48
adardna's Avatar
adardna adardna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 dec 2010
Locaţie: cluj napoca, Romania
Vârsta: 37
Date: 163cm, 85kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Retete cu imagini pentru ziua de proteine (dieta Rina)

fetelor, nu am citit ce ati mancat voi, eu azi am mancat la micul dejun un mar (ah urasc merele) si la pranz spanac cu 2 oua jumari, la cina 200 grame spanac cu un ou jumari, imi e o foame de stau sa pic pe jos si am in camara turta dulce (ramasa de la al meu barbatel care e mai pofticios ca o gravida) si balesc gandindu-ma la ea, oricum din ceea ce am citit pare buna si eficienta, de tinut stiu ca am sa ma pot tine de ea, de abtinut de la interdictii stiu ca ma voi putea abtine (noroc ca ma sustine al meu barbatel ca altfel as bate pe cineva pentru ceva hipercaloric acum), va urez bafta si sper sa revin cu informatii noi, eu una nu am sa vin cu kg pierdute ci cu cm pierduti ca pe mine asta ma intereseaza (sunt de felul meu mai grea pentru ca am facut sport in "tinerete")
adardna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1830 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1313 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat