View Single Post
  #18707 (permalink)  
Vechi 28 aug 2013, 07:33:46
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
da, dukan functioneaza, dar ar trebui tinuta corect, sustinut pana ajungi unde vrei si apoi mentinerea toata viata. stiu pe cineva care are cam un an de mentinere si mananca de toate in cele 6 zile de ne-dieta. chiar radeam ca asa da faliment, alte diete permit papa mai putin => bani mai putini. eu am atat de multe impotriva acestei diete ca niciodata-nicodata-nici-macar-o-data nu as recomanda cuiva sa renunte la fructe bio sanatoase pline de vitamine decat daca ar fi probl de viata si de moarte. desi sacosa aia as da-o de pomana la un copil amarat. si ca sa nu-ti fie greu sa alegi uite, ma ofer eu sa te scap de blestematiile alea!
Asa e....dukanul e bun in cazuri extreme.....Eu,de ex,am tinut-o prima data pt a indeplinii promisiunea facuta fetei ca vin la ea cu anumite kg! Cu hipocalorica nu puteam sa ajung acolo,asa ca am bagat dukan. Apoi,vazand cum se scade,am mai incercat iar.
Pt mine ar fi de lunga durata.......inchipuie-ti ......pt fiecare kg ,10 zile de consolidare.......prea mult ,aproape un an fara fructe.......
Cu cetoza aia,fizilogica parca i-ai zis.........ai dreptate.......am un gust de cocleala in gura,mai rau ca la dukan.......
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
angela av (28 aug 2013)