View Single Post
  #18958 (permalink)  
Vechi 05 iun 2014, 07:12:52
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Neata buna dragi slabute, va multumec pt.griji si incurajari. Sotul e mai bine dar nu pe deplin.A tot facut investigatii si peste tot a iesit ok.Am fost si sunt ingrijorata, nu mai am forta necesara pt. sport.Il vad abatut,cred ca este ingrijorat si el,a si slabit ,nici nu prea are pofta de mancare. Ma bucur c-a scapat de febra, de transpiratii.
De i-ar iesi la urocultura infectie urinara,as sti ca aceasta a fost cauza, ar primi tratamentul adecvat.Azi vine rezultatul, dar fiind recoltata dupa tratament cu antibiotic se presupune ca nu e relevanta.
Vom vedea, sa speram ca va fi bine in final.
Vrem sa slabim , dar cand slabim de la boala nu e bine deloc. Ati vazut la Nicoleta Luciu ? Mi se pare absurda, exagerata. Mie mi se pare ca arata f. bine.Sa-ti faci operatie la stomac sa slabesti 10 kg. Astea sunt deja mofturi, dar , deee cine-si permite
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Alynuta:
claudia22 (05 iun 2014), myha (06 iun 2014)