View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 14 mai 2012, 19:28:43
Ankutzelu's Avatar
Ankutzelu Ankutzelu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 dec 2010
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 42
Dieta: montignac
Date: 146cm, 55.2kg
Mesaje: 75
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sunt sau nu sunt insarcinata?

Bine v-am regasit fetelor. La eco a fost totul bine, vineri aveam 4 sapt si 6 zile, deci azi am 5 sapt si 2 zile. Sarcina e bine pozitionata si totul e in regula cu ea. Problema este cu mine, faptul ca am lordoza si am avut si luxatie bilaterala congenitala cand am fost mica si mai am si 3 vertebre cervicale sudate (deci niste probleme destul de serioase). Luni am programare la arcadia in iasi, unde am sa vad un neurolog si un ortoped si ma duc si la ginecolog acolo. Am toate radiografiile facute si un rmn la coloana i sper sa fie totul totul si sa imi spuna ca pot sa duc sarcina la capat fara riscuri pentru mine. Eu ma rog la dumnezeu sa fie totul bine pentru ca imi doresc enorm de mult un copil si am fost asa de fericita cand am aflat si prietenul meu la fel si deja ne-am gasit si loc de nunta (in restaurantul nostru preferat, unde in ultimii doi ani am luat cina de ziua indragostitilor), am fixat si data pe 25 august, totul e cum mi-am dorit, doar sarcina sa fie bine si spatele meu. Va mai tin la curent cu ce se intampla, dar pana nu ajung luni, parca nici nu ma pot bucura din toata inima, mi-e foarte frica sa nu trebuiasca sa renunt, daca lucrurile stau asa de rau cu spatele. Mai este vreuna dintre voi care a avut probleme de genul asta si a nascut totusi un copil sanatos si a putut sa duca sarcina pana la capat? As vrea sa stiu ca a mai trecut cineva prin asta si a reusit
__________________
Răspuns cu citat