View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 28 oct 2012, 20:14:21
Aligrasa's Avatar
Aligrasa Aligrasa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: Ardeal, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica sanatoasa-nutritionist
Date: 164cm, 79kg
Mesaje: 486
Aprecieri acordate: 100
Am fost apreciat(a) de 256 ori in 115 mesaje
Implicit Re: Jurnal anti-resemnare (Maria)

Citat:
Anterior postat de marianet Vezi mesajul
Vai, ce ma bucur ca ati "trecut" pe aici! Parca am alta stare de spirit cand vad ca nu sunt singura.

Sasy, multi ani inainte si spor la slabit! Nu-mi place sportul in sine, dar deja simt ca ma simt tare bine dupa ce fac, deci banuiesc ca e o chestiune de timp...

Sandra, si mie imi spune sotul meu adevarul. Nu e genul de om care sa minta frumos. Dar spune (si stiu ca e adevarat) ca ma iubeste la fel. Eu sunt tot aia pentru el, asa cum si el e acelasi pentru mine, desi a facut o "burta de director", cum ii zic eu Nu o fac pentru el, o fac pentru mine. E important cum ma simt eu cu mine, asta ne influenteaza si relatia in anumita masura, nu kilogramele in plus.

Cristina, exact! Si noi suntem importante, trebuie sa facem ceva si pentru noi! Succes si tie, sa ne vedem slabute de Craciun!

Va pup si va mai astept! Mi-ati facut ziua mai frumoasa!
Nu esti singura,in nici un caz!Si eu am plecat de la acelasi nr de kilograme.Dureaza ceva timp pana ajungi unde vrei,dar important e ca este posibil!
Aligrasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 950 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Aligrasa:
marianet (21 nov 2012)