View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 30 mar 2010, 18:58:18
dark's Avatar
dark dark este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mar 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Dieta personalizata
Date: 159cm, 64kg
Mesaje: 77
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul adolescentilor cu greutate:D

Citat:
Anterior postat de kore Vezi mesajul
Hello si bine ai venit
tin sa iti zic un lucru foarte important dupa parerea mea. Meniul tau zilnic de acum nici nu se apropie de 1000 kcal si poate pe moment slabesti exact cum iti doresti. Poate in cateva luni vei ajunge la greutatea dorita , dar ce o sa faci dupa? Odata ce ti-ai obisnuit organismul sa consume maxim 1000 kcal asa o sa trebuiasca sa mananci toata viata ca sa te mentii. Crezi ca ai fi in stare sa mananci asa pt tot restul vietii tale? Oricat ai fi de ambitioasa odata si odata tot o sa iti cada pe mana o ciocolata sau o farfurie de paste. Iti zic asta din proprie experienta, si eu am trecut prin ce treci acum
obisnuieste-te sa mananci sanatos si exact cat ii trebuie organismului tau sa functioneze normal. Gandeste-te ca trebuie sa dai randament la scoala si gandeste-te ca un kilogram pierdut usor e un kilogram care se depunde la loc si mai usor
m-am gandit si la asta.... si dupa ce voi ajunge la cat voi considera eu nu ma voi baga in mancare... am pe constiinta bine intipariti cativa ani de chin si de jigniri... in primul rand vreau sa vad mai intai ca voi avea sub 69 kg.... dupa aceea imi voi schimba dieta cu una cu mai multe calorii... eu ma satur si ma simt plina cu ce mananc acum.... imi puteti recomanda niste ceaiuri care ajuta la reducerea poftei de mancare?
dark, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2294 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 745 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]