View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 23 sep 2011, 23:36:05
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Azi a fost o zi trista...am dat-o in bara.... eu am o problema cu faptul ca tin dieta si nu am spus asta nimanui (in afara de sot). Azi am fost la un prieten acasa, la petrecerea de casa noua, in conditiile in care saptamana trecuta fusese ziua lui. Avea o gramada de prajiturele si pateuri, dar fiind ambitionata sa slabesc, nici macar nu am poftit, cu toate ca pateurile cu susan sunt slabiciunea mea . Alcoolul l-am refuzat cu desavarsire si am zis ca voi calca putin stramb cu un pahar de sirop de fructe de padure facut cu apa plata, asta in conditiile in care nu existau bauturi dietetice. Era un risc pe care mi-l asumasem si am zis ca asta e....problema a fost ca el a avut si tort si in grupul restrans in care eram nu aveam cum sa refuz fara sa zic ca sunt la dieta si asa ca am mancat jumatate de feliuta de tort

Partea buna a zilei de azi este ca am luat micul dejun

Cred ca sunt sperante si pentru mine, mai ales ca astfel de petreceri nu se mai anunta si daca ies cu prietenii, la terasa este mult mai simplu - un gratar, o salata si apa plata si respect principiile dietei

Sabina, sport am inceput sa fac. Fac bicicleta eliptica si de pe 1 ma voi duce la aerobic (Tae Bo si Zumba)

Ma duc sa vad daca reusesc sa calculez ce am mancat azi...postez imediat
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]