View Single Post
  #1904 (permalink)  
Vechi 28 aug 2013, 17:24:28
rommyna's Avatar
rommyna rommyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Buna Lore,

Spor la trebi! Eu nu mai practic niciun sport din asta extrem cu gatit sau alte nebunii...cel putin nu in seara asta. Sunt foarte obosita si mi-a fost rau mai toata ziua, asa ca pas

Cat despre meniul tau...pare relativ ok, cred ca nu trebuie sa te invinovatesti fara nicio vina. Iar utilizarea unor expresii ca trebuie, este necesar-cu ideea de constrangere nu te vor ajuta in veci. Incearca sa te convingi ca nu trebuie, ci "este in avantajul tau" sau "iti este benefic" sa mananci sanatos si curat-nu musai dieta. La fel de benefic cum este sportul pentru tine . Cateodata este in avantajul nostru sa-l scoatem pe trebuie din viata noastra.

Cand mancatul sanatos si sportul nu mai sunt o corvoada si zilele nereusite nu stau amenintatoare asupra ta ca o ghilotina, atunci altfel vei avea randament. Incepe in pasi mici, dar siguri si apoi iti va fi greu sa gresesti daca iti intra in obicei (a intra in obicei: min 21 de zile de mancat sanatos si facut sport, fara cheat day si altceva...cand gresesti repeti cursa de 21 de zile de la 0). Good luck!
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui rommyna:
CCristina D (29 aug 2013), LOREDANA99 (28 aug 2013), Rallara (28 aug 2013)