View Single Post
  #1905 (permalink)  
Vechi 28 feb 2012, 14:27:51
oaname's Avatar
oaname oaname este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 oct 2009
Locaţie: Marseille, Franta
Vârsta: 31
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 57.8kg
Mesaje: 267
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul



Pe timp de iarna pastravul a fost 25 lei/kg, ceea ce mi se pare nesimtire.. iar somonul depaseste 40lei. Acum depinde de buget, eu am facut un calcul si cheltuim extrem de mult cu mancarea, las la market din ce in ce mai mult si nu sub 400lei. Cumparaturile imi ajung max 2 saptamani, timp in care ma duc si pe la piata si mai dau si acolo.. ar de 1000 lei/luna.
stiu cum e. sa stii ca si aici in franta mancarea e scumpa.bine e adevarat ca salariul e mai mare, dar si noi am ajuns sa lasam in carrefour pe saptamana peste 100 de euro te miri pe ce ca ajungi acasa le scoti si te intrebi pe ce ai dat atat. bine e adevarat ca de cand am inceput eu monti numai pe pestele meu, pe carnea mea fara grasimi, fructoze, gemuri, chestii bio se duc banii...dar nah inghite mama in sec si imi face placerea.
aici sunt scumpi pestii la naiba sa ii ia ca imi luam crap in romania si mancam 3 zile din el si nu era asa scump ca aici...
__________________
Dick-catelusul meu si inima mea:X

16 martie 2012: 63.9 kg
23 martie 2012: 62.5 kg
26 aprilie 2012: 60.5 kg
11 mai 2012: 59.5 kg

greu greu , dar sigurrr:X
oaname, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2008 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1491 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat