View Single Post
  #19203 (permalink)  
Vechi 30 sep 2014, 22:02:30
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Jess eu nu sunt de aceeasi parere ca tine... nu m/as simti never bine stiind sigur ca puiul meu plange.. si al meu chiar plange, si daca plange se trezeste de/a binelea si mai culca/l daca poti..iar lapte praf nu vreau sa/i dau numai pe considerentul sa/mi fie mie mai usor (am facut asa la David si nu sunt fel mandra de asta)... asa ca mai indur putin caci cu situatiile astea nu ma mai intalnesc. De lasat nu l/am lasat cu nimeni noaptea.. l/as lasa doar daca as fi undeva foarte aproape altfel n/as avea curaj, ca el este cand se trezeste si la 30 de min dupa ce a adormit...referitor la san dezgolit, ramane asa pt ca si eu adorm inaintea lui...
Din biberon sau cana cu cioc bea numai cand are el chef.. mai mult roade pe ele

Simo io am baricadat tot patul cu protectii, iar la picioare e patutul lui razvi. Am folosit uscatoare de haine peste care am pus patura si apoi cearceaf alb sa arate frumos.. altfel n/as putea dormi. Si asa ma trezesc si/l caut pin pat.. de multe ori e deasupra mea la capul meu
Simo unde vrem noi sa facem cheful nu vin copii dinafara din moment ce ai inchiriat sala

Avem si noi 4 dinti. Ma freaca cu ei de numa numa :d

Azi am fost la chef la verisoara lor. dupa ce si/a dat David drumul ne/am distrat super..poate ca ar fi mai fain sa tinem cheful acolo.. va pun un filmulet cu baietii
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui dorutza:
meapasarica (01 oct 2014), Prapadeala (01 oct 2014)