View Single Post
  #19589 (permalink)  
Vechi 04 nov 2014, 18:25:19
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

simo, pai da, cred ca e cancer, dar e mai mult la canalele biliare, nu ficatul direct. dar vor sa ii faca chimioterapie, sa nu ii afecteze mai tare, sa curete locul de-abinelea.
faca tratamente, si o sa mai faca analize.
simo, oricum e bine ca se ia cu raisa, ca nu trage de tine sa te joci cu el., haha.chiar daca e greu, singurel e mai rau. pf. ma dispera thomas
dar cel mai tare ma enerveaza sotul. cand il apuca nervii pe thomas. si nu suporta nimic din ce face.eu cred ca m-am mai resemnat la cate porcarii face.
dar el cand vine acasa, numai in brate la el, vrea, daca il vede ca manaca, fix la el in brate sa stea si sa manace de la el. ce sa ii fac daca el asa l-a invatat. la mine , nu se urca, probabil, ca il hranesc inainte. dar la tasu, cum se nimereste, refuza mancarea acre i-o dau numai sa stea la el.
daca seara a adormit ok, pe la 9 jum, azi dim, s a trezit la 6, a papat putin lm. s a foit, ati[pit langa mine.. si iar trezit, si miorlait.a venit tati, si tot cu el vroia. dar asa mofturos. ca se enevra pe dansu
si tot sup, ca dc ne-am trezit asa devreme, ca ii stricam dim, ca el are rutina lui, de plecat la servici. si ce sa fac eu, sa il tin inchis in camera?

intr-o seara il apucase nervii, ca el nu stie ce avem in frigider, ca nu ajunge la nus tiu ce, de parca nu putea sa scoata cate un obicet, si sa vada mai bine. pe urma, eu muream de foame. , ca il incurc, thomas, miorlaia, nu vroia s apape.. merrr. apoi in mom alea naspa, sa se enerveze sotul, ca miroase a pipi, de la pameprsii lui thomas textil( am lasat sa se mai adune, si nah, cum thomas bause in ziua aia multa apa, a udat tare scutecul,) ca dc e dezordine, thomas face mereu, acum il apucase sa imi faca reprosuri, din orice chestie.
mama mia, muream de nervi, l-am certat la maxim, si thomas, l-am pus in camera. ca la nebuni
si el face mai rau, daca eu ii reprosez ceva cat de mic, se supara, vai ca am zis cu nu stiu ce ton, dar el cand imi zice toate o data cum e? de parca nu as fi facut, dar uneori, se mai aduna,chestii rele.
daca imi scoate ochii, nu se fac singure. de nervi am scos din frigider chestii, si i-am zis sa le manance, ca el vroia popcorn, nu mancare gatita. mai zice cui ii seamana thoams, 2 slabanogi, mofturosi
o sa ii lipesc etichete sa vada ce e in frigider
acum pleaca de vineri pana luni seara, departe pt servici, si el vai o s aimi fie dor de dansu. ce ne facem fara el. eu ma distrez, am si eu parte de linsite haha

e prima data cand pleaca asa mult.eh nah ne descurcam noi.
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui jessik:
LOREDANA99 (04 nov 2014), Michelina (05 nov 2014)